Ogłoszenie

Urzytkownicy forum proszeni są o umieszczenie - jednak po jednej fotce w galerii .. nie wstydźcie sie.. ;) .. już jest sporo... swego czasu 100% bylo w galerii .. :) .. mam nadzieje,ze to sie powtórzy ...

#1 2007-12-15 22:19:39

NaTaLciA

Użytkownik

8222000
Zarejestrowany: 2007-12-14
Posty: 17

pomoc

proszę o pomoc w wytłumaczeniu mi cyklu krebsa ale tak jak blondynce!!! błagam was:( muszę się tego nauczyć a kompletnie nic nie wiem ;(


*Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości.
*Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
*Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi
*Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem.

Offline

 

#2 2007-12-15 22:30:49

prof Bartelmus

Imperator

3815009
Call me!
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 242

Re: pomoc

CO PRAWDA NIE WIEM JAK TO PROSCIEJ WYTLUMACZYC ... SORRY - W SUMIE TO LEKKO PRZEROBIONA WERSJA Z NETA


Cykl Krebsa, cykl kwasu cytrynowego, cykl kwasów trójkarboksylowych, drugi etap oddychania komórkowego zachodzący w mitochondriach, końcowa droga spalania metabolitów powstałych z rozkładu cukrów, tłuszczów i białek.

Budowa mitochondrium
http://portalwiedzy.onet.pl/122040,1,,, … haslo.html

Cykl ten polega na całkowitym utlenianiu czynnego octanu powstałego w procesie glikolizy w szeregu przemian od kwasu octowego do kwasu szczawiooctowego. W przebiegu tych reakcji odłączane są cząsteczki tlenku węgla(IV) (CO2) oraz atomy wodoru, które łączą się z NAD. W jednym przebiegu cyklu następuje spalanie dwóch atomów węgla, w wyniku czego powstają dwie cząsteczki CO2, odłącza się 8 protonów i 8 elektronów, które biorąc udział w fosforylacji oksydacyjnej (łańcuch oddechowy) dają 11 cząsteczek ATP, dwunasta cząsteczka ATP (lub GTP) powstaje w wyniku fosforylacji substratowej.

Powstawanie ATP w procesie chemiosmozy
http://portalwiedzy.onet.pl/121516,1,,, … haslo.html

Fosforylacja substratowa
http://portalwiedzy.onet.pl/121504,1,,, … haslo.html

Istotą cyklu jest to, że jednostka dwuwęglowa, czyli acetylokoenzym A (acetylo-CoA) łączy się z jednostką czterowęglową (kwas szczawiooctowy) dając związek sześciowęglowy (kwas cytrynowy), który ulega dwukrotnie dekarboksylacji i czterokrotnie odwodorowaniu i w rezultacie przekształca w kwas szczawiooctowy, dzięki czemu może nastąpić kolejny obrót cyklu.

W szczególności cykl kwasu cytrynowego zachodzi następująco: acetylo-CoA łączy się z kwasem szczawiooctanowym, z czego powstaje kwas cytrynowy oraz wolny koenzym A (CoA). Kwas cytrynowy w wyniku reakcji kondensacji zostaje przekształcony w kwas izocytrynowy, a ten w wyniku odwodorowania i dekarboksylacji w alfa-ketoglutaran, który po kolejnej dekarboksylacji i odwodornieniu daje bursztynylo-CoA. Bursztynylo-CoA przekształca się w bursztynian a reakcji tej towarzyszy fosforylacja substratowa (GDP›GTP lub ADP›ATP) i wydzielenie wolnego CoA. Bursztynian przechodzi dalej w fumaran, co związane jest z redukcją FAD do FADH2. Następnie w reakcji hydratacji (przyłączania wody) powstaje jabłczan, który oddając wodór przekształca się w szczawiooctan zamykający cykl.

Cykl Krebsa
http://portalwiedzy.onet.pl/123775,1,,, … haslo.html

Sumarycznie równanie cyklu Krebsa przedstawia się następująco:

acetylo-CoA + 3NAD+ + FAD + GDP + Pi + 2H2O = 2CO2 + 3NADH + FADH2 + GTP + 2H+ + CoA


ALBO INACZEJ


Cykl kwasu cytrynowego, cykl kwasów trikarboksylowych (TCA) lub cykl Krebsa to cykliczny(TO TO SAMO) szereg reakcji biochemicznych. Stanowi końcowy etap metabolizmu aerobów, czyli organizmów oddychających tlenem. Mechanizm cyklu zbadał w latach 30. XX wieku sir Hans Krebs, a kluczowe elementy cyklu przedstawił w 1937, za co został nagrodzony w 1953 Nagrodą Nobla.

Cykl kwasu cytrynowego przebiega w macierzy (matrix) mitochondrialnej eukariontów i w cytoplazmie prokariontów. Substratem cyklu jest acetylokoenzym A (acetylo-CoA, czynny octan), który po połączeniu ze szczawiooctanem daje cytrynian (koenzym A odłącza się), a następnie w wyniku kolejnych reakcji izomeryzacji, dehydrogenacji, hydratacji, dehydratacji i dekarboksylacji zostaje utleniony do dwu cząsteczek dwutlenku węgla. Jednocześnie regeneruje się cząsteczka szczawiooctanu. W wyniku utleniania z jednej reszty octanu redukują się 3 cząsteczki NAD i jedna FAD, powstaje też cząsteczka guanozynotrifosforanu (GTP, równoważnik ATP), sumarycznie daje to 12 cząsteczek ATP zysku z jednej cząsteczki Acetylo-CoA.


* Zdrowy rozsądek uratuje cię od nikczemności, ale nie uratuje od rozpaczy. (Dostojewski)
* Wojna to ciąg dalszy polityki, uprawianej innymi środkami. (Clausewitz)
* Uważajcie, bo mają broń, a nie mają wyjścia. (Kapuściński)

Offline

 

#3 2007-12-15 23:58:00

panifrau

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 82

Re: pomoc

wow pablo ale naukowiec z ciebie... podziwiam...

Offline

 

#4 2007-12-16 05:52:38

prof Bartelmus

Imperator

3815009
Call me!
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 242

Re: pomoc

raz na jakis czas mi sie zdarzy pobawic .. ale to niestety nie moje wypociny


* Zdrowy rozsądek uratuje cię od nikczemności, ale nie uratuje od rozpaczy. (Dostojewski)
* Wojna to ciąg dalszy polityki, uprawianej innymi środkami. (Clausewitz)
* Uważajcie, bo mają broń, a nie mają wyjścia. (Kapuściński)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.renegaci-wow.pun.pl www.eit-pcz.pun.pl www.wos.pun.pl www.orzelkolno.pun.pl www.gimnazjumczudec.pun.pl